Aktualności

Rusza akcja „Wakacje w rytmie fit”

Prawie 9 kg cukru i 7 kg tłuszczu przywozi z wakacji przeciętna, polska rodzina w zjedzonych gofrach, drożdżówkach i rybach w panierce. Fundacja BOŚ, która startuje z projektem ?Zdrowe wakacje? ostrzega: Polacy, którzy jedzą niezdrowo na co dzień, w wakacje folgują sobie podwójnie.

Fundacja BOŚ, która od czterech lat prowadzi szereg programów prozdrowotnych m.in. z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Rzecznikiem Praw Dziecka, czy Polskim Towarzystwem Dietetyki, tym razem rusza z projektem ?Wakacje w rytmie fit?. Na specjalnie przygotowanym portalu www.aktywniepozdrowie.pl można znaleźć przykładowe, proste w przygotowaniu diety dla całej rodziny, rozpisane na 7 lub 14 dni. Każdą dietę można wydrukować, zapisać w formacie pdf na dysku lub w telefonie. Do propozycji dań dołączona jest lista zakupów. Tak przygotowaną ?ściągę? warto zabrać ze sobą na wakacje. Na stronie można również znaleźć przykładowe propozycje lunch-boxów, czyli małych pudełek ze zdrowymi przekąskami. Można je zabrać na plażę, basen, wycieczkę w góry, lub do pociągu. Ciekawym pomysłem jest ? Kalkulator Zdrowia Dziecka?. Rodzice mogą wypełnić krótką ankietę na temat dotychczasowego sposobu żywienia dzieci i otrzymać szereg informacji o ich kondycji zdrowotnej, nadwadze lub otyłości, nadwyżkach cukru i innych parametrach. Znajdą tam również rady dietetyka, teksty eksperckie i przykłady diet, które można wprowadzić do dziecięcego jadłospisu. Propozycje posiłków mają również listę składników odżywczych oraz liczbę kalorii.

Grupa BRM odpowiada za przygotowanie i koordynację działań PR, zarówno w mediach ogólnopolskich, jak i regionalnych. Będzie również odpowiadać za organizację briefingów dla dziennikarek pism lifestylowych i parentingowych. Agencja przygotuje specjalny poradnik: ?10 zasad zdrowego żywienia na wakacjach? oraz szereg materiałów edukacyjnych w formie ulotek, pocztówek i folderów, które będą rozdawane w letnich kurortach nadmorskich.

Zaproszenie male

Maskotką akcji została ?Pani Marchewka?, postać jak z kreskówki, stworzona przez Grafika i Ilustratora Piotra Wyskoka. Marchewka jest symbolem zdrowego żywienia. Nadaliśmy jej imię i ludzkie cechy. To właśnie ona, w wakacyjnym stroju, będzie podpowiadać dzieciom jak odżywiać się latem, dlaczego nie powinny pić silnie słodzonych napojów, gdy przebywają na słońcu, jak rozpoznać lody, które składają się z substancji koloryzujących i konserwantów.

3 marchewki